Tüm Yazılar

Down sendromlu Betül’ün gelinlik imgesel gerçek oldu

– Down sendromlu Betül’ün gelinlik imgesel gerçek oldu

ELAZIĞ – Elazığ’da yaşayan Down sendromlu Betül Kazancı’nın gelinlik imgesel gerçek oldu.

Elazığ’da yaşayan 24 yaşındaki down sendromlu Betül Kazancı, okuldaki öğretmenlerine ve ailesine gelinlik giymeyi oldukça istediğini belirtti. Öğretmenleri ve ailesi Betül’ün bu hayalini gerçekleştirmek için derhal harekete geçti. Evinden alınan Betül, ilkin kuaföre götürülerek gelin saçı yaptırıldı. Beyaz gelinliğini giyen Betül, gelin otomobiline binip kent turu attıktan sonrasında İcadiye Mahallesi Hizmet Binasına getirildi. Davetlilerin alkışları içinde salona giren Betül, doya doya eğlenirken gelinlik giymenin mutluluğunu yaşadı.

Betül’ün kendi mahallelerinde oturduğunu belirten komşusu Duygu Karamazı, “Her düğüne geldiği süre kendisi de gelinlik giymek istediği için ağlıyordu. Bizde dayanamadık ve bu şekilde bir imgesel olduğundan minik bir organizasyon düşündük. Mühim olan Betül’ün mutlu olmasıydı. Betül de maşallah oldukça mutlu. İcadiye Mahalle muhtarımızın ve mahallemizin desteğiyle güzel bir organizasyona imza attık. Betül ile yedi gün evvelde provalara başladık. Müzikleri seçtik her şey Betül’ün isteği benzer biçimde olmasını istedik bu sebeple bunlar Betül’ün hayaliydi. Gelinlik giymeyi oldukça istiyordu. Bindallı ile başladı arkasından gelinlik giydi. Burada ki insanların da bu şekilde bir etkinliğe ihtiyacı vardı, oldukça güzel bir etkinlik oldu” dedi.

Down sendromlu Betül’ün isteği üstüne bu şekilde bir etkinlik düzenlediklerini aktaran İcadiye Mahalle Muhtarı İrfan Gözvur, “Bizde burada belediye başkanımızın adına bulunduk. Belediye başkanımız da gelecekti fakat işlerin yoğunluğundan dolayı gelemedi. Down sendromlu yurttaşlarımızın gönüllerinin hoş olmasını hepimiz canı gönülden istiyoruz. Bu organizasyonu mahalle sakinlerimiz apar topar kısa süre içinde yaptılar ondan dolayı da tüm yurttaşlarımıza teşekkür ederim. Bizde mahalle muhtarı olarak bu tür etkinliklere her daim yapmış olup bu güzellikleri yaşamak istiyoruz. Betül’ün mutluluğunu hepimiz görmüş oldu. Kendisi oldukça mutlu oldu. Damadımız da bayağı iyiydi onu da epeyi terlettiler” ifadelerini kullandı.

Elazığ Mahalli Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu