Tüm Yazılar

Doğu Ekspresi’nin vagonu Yozgat’ta raydan çıktı, Ankara-Kayseri demir yolu ulaşıma kapanmış oldu

Ankara‘dan Kars’a giden Doğu Ekspresi’nin ikinci vagonu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesine bağlı Caferli köyü civarlarında raydan çıktı. Kaza sebebiyle demir yolu ulaşıma kapanmış oldu. Raydan çıkan vagondaki yolcular arka vagonlara alınarak tren başka bir lokomotifle Yerköy Tren Garı’na çekildi.

YETKİLİLER OLAY YERİNE GİTTİ

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun ve Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, gara gelmiş olarak yetkililerden data aldı, yolculara geçmiş olsun dileğinde bulunmuş oldu. Vali Polat, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Ankara’dan Kars istikametine giden Doğu Ekspresi’nin ikinci vagonunun Yerköy ile Şefaatli içinde raydan çıkması sonucu kaza meydana geldiğini söylemiş oldu.

VALİ POLAT: CAN VE MAL KAYBIMIZ YOK

Yolculara geçmiş olsun dileklerini ifade eden Polat, “Tanrı’a şükür can ve mal kaybımız yok. Devlet demir yollarındaki arkadaşlarımızın vaka yerindeki emekleri devam ediyor. Biz treni Yerköy istasyonumuza çektik. Malatya’ya giden bir trenimizdeki yolcularımızı da burada konuk ediyoruz. Otuz dakika içinde yolun açılıp açılmayacağıyla ilgili teknik data gelecek. Yolu açarsak tren yoluna devam edecek. Açılmazsa otobüslerle nakil yapabiliriz. O da eğer olmazsa yurtlarımız hazır. Tüm misafirlerimizi Yerköy’de ağırlamaktan mutluluk duyarız. Devletimizin tüm imkanları vatandaşımızın hizmetinde. Tanrı beterinden korusun.” dedi. Vali Polat, yolcuların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını da sözlerine ekledi. Sonrasında trendeki yolculara kumanya dağıtıldı.

Doğu Ekspresi Kayseri Ankara Yozgat Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu