Tüm Yazılar

Doğu Ekspresi raydan çıktı, yolcular otobüslerle taşındı

Doğu Ekspresi raydan çıktı, yolcular otobüslerle taşındı

YOZGAT – Ankara’dan Kars‘a gitmek suretiyle yola çıkan Doğu Ekspresi, Yozgat’ın Yerköy ilçesinde vagonların raydan çıkması sonucu yolda kaldı.

Gece saat 24.00 sıralarında Yozgat’ın Yerköy ilçesi tren garından hareket eden Doğu Ekspresi, kısa bir süre sonrasında Şefaatli ilçesine bağlı Caferli köyü mevkiinde 2. vagonun raydan çıkması sonucu yolda mahsur kaldı. Doğu ekspresi TCDD’ye ilişkin başka bir lokomotif ile çekilerek yine Yerköy Tren Garı’na getirildi.

Kısa bir süre Yerköy Tren Garında bekleyen Doğu Ekspresi yolcularının kimi otobüslerle kimi de tren ile Kars‘a götürülmüş olduğu bildirildi.

Vali Ziya Polat’ta Yerköy’e gelmiş olarak hem yetkililerden informasyon aldı hem de yolcularla söyleşi ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunmuş oldu. Yolcuların tüm ihtiyaçlarının giderildiğini söyleyen Vali Polat, “Bu gece Ankara’dan Kars istikametine giden Doğu Ekspresimiz, Yerköy’e 20 kilometre ilerde 2. Vagonun raydan çıkması sebebiyle bir kaza meydana geldi. Rabbime şükür herhangi bir can kaybımız yok, TCDD ekiplerimiz vaka yerlerindeler çalışmalarını devam ettiriyorlar. Biz trenimizi Yerköy istasyonumuza çektik. Yolun açılıp açılmayacağı otuz dakika içinde informasyon gelecek. Yolu açtığımız takdirde düzgüsel seyrimiz devam edecek. Aksi takdirde otobüslerimiz hazır, o da eğer olmazsa tüm yurtlarımız hazır tüm yolcularımızı ağırlamaktan mutluluk duyarız. Devletimizin tüm imkanları yurttaşlarımızın yanında. Yeniden geçmiş olsun.” dedi.

Doğu Ekspresi Yozgat Ankara Kars 3. Sayfa Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu