Tüm Yazılar

Dilara Gül’ün ölümüne yol açan sürücüye tahliye

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye bakılırsa, vaka 12 Temmuz günü saat 00.10 sıralarında meydana geldi. Scooter’ı ile yolunda ilerleyen Dilara Gül, dönüş almış olduğu sırada Hakan Akçelik otomobiliyle genç kıza çarptı. Başarıya ulaşmış dansçı yaşamını yitirdi. İddianamede iki tarafın da eşit kusuru olduğu açıklandı. Akçelik hakkında 6 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu bulunmuş olduğu cezaevinden getirilen Hakan Akçelik, “Vefat eden kardeşimizin ailesinin yaşamış olduğu acıyı ben de cezaevinde yaşıyorum. Bu şekilde bir olayın yaşanmamasını arzu ederdim. Oldukça üzgünüm” dedi. Avukatı ise yaşamını kaybeden genç kızın kusurlu bulunduğunu ileri sürdü. Dilara Gül’ün anası Sevinç Gül ise duruşma süresince gözyaşlarına hakim olamadı.

Mahkeme, olası ceza verilmesi halinde uygulanacak cezanın miktarı itibariyle tutuklulukta geçen sürenin kafi olmasını gerekçe göstererek sanık Hakan Akçelik’i tahliye etti. Akçelik hakkında adli denetim sonucu da verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu