Tüm Yazılar

Deterjan Pazarı kurucusunun savunması ortaya çıktı

TUTUKLU FİRMA SAHİBİ SOSYAL MEDYAYI SUÇLADI

Kurduğu mutluluk zinciri sistemiyle binlerce kişiyi, milyonlarca lira dolandırdı. Tutuklanan Süleyman Kocabaş, emniyetteki ifadesinde toplumsal medyayı suçladı.

ŞİRKET HESABINDA 300 MİLYONLUK HAREKET

39 yaşındaki Süleyman Kocabaş, deterjan pazarı firmasını Ankara Kahramankazan’da kurdu. Üyelere deterjan hammaddesini satarak bunu banyo topu haline getirmelerini istiyor, sonrasında üç katı fiyatla geri almayı güvence ediyordu. İlk üyeler yüksek kazanç sağlayınca Türkiye’nin dört bir yanından binlerce şahıs sisteme dahil oldu. Sadece sistem bir süre sonrasında çöktü. Şikayetler artınca savcılık soruşturma başlattı. 6 aylık teknik ve fiziki takibin arkasından gözaltına alınan şirket sahibi Süleyman Kocabaş ve akrabası Osman Kocabaş tutuklandı. Kocabaş ve şirket hesabına 300 milyon liradan fazla para girişi olduğu, sadece hesapların boşaltıldığı belirlendi. Paraların nerelere aktarıldığına yönelik araştırma başlatıldı.

Şirket sahibi olan ve dolandırıcılıktan tutuklanan Süleyman Kocabaş’ın emniyetteki ifadesi de ortaya çıktı. Kocabaş, “Toplumsal medyada negatif söylemler çıkınca sistem tıkandı, iş yapamadık” değerlendirmesi yapmış oldu. Süleyman Kocabaş, para kaynaklarının kesildiği için ödemeleri yapamadığını savundu ve “Karşılıksız para toplamam söz mevzusu değil, her insanın parasını ödeyecektik” ifadelerini kullandı.

REKLAMDA OYNAYAN ÜNLÜLERE 9 MİLYON TL ÖDENMİŞ

Kocabaş, ifadesinde reklamlarda oynattıkları ünlülere 9 milyon lira verdiğini söylemiş oldu. Deterjan Pazarı’nın reklam filmlerini çeken, poster ve broşürlerini hazırlayan firmaya ödeme yapmadığı da ortaya çıktı. İşte o şirket da mağdur olduğu iddiasıyla emniyete giderek suç duyurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu