Tüm Yazılar

Denizlerde av sezonu başladı

Tekneler hazırlandı, ağlar onarıldı. İstanbullu balıkçılar “Vira Bismillah” diyerek denize açıldı.

İstanbul Sarıyer’de su ürünleri av sezonu açılış programı gerçekleştirildi. Programa Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de katıldı. Balıkçılar, ava çıkmadan ilkin Bakan Kirişçi ve il ziraat müdürlüğü ekipleriyle beraber nesli tükenen balıklar da olmak suretiyle bir oldukça türünü denize bıraktı.

Bakan Kirişçi, av sezonu açılışında bir de konuşma yapmış oldu. Balıkçılara uygun kredi müjdesi verdi. “Akaryakıtla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın değerlendirmelerini hemen hemen almadık fakat şunu açık yüreklilikle söylüyorum. Devamlı, her daim yanınızda olmuş saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın gene talimatlarıyla, bugünkü siyaset faizi olan yüzde 13,5 üstünden balıkçı kardeşlerimize Ziraat Bankamız bir işletme kredisi kullandıracaktır. Buna da 1 Eylül’den itibaren başlayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da su ürünleri av sezonu açılış törenine telefonla bağlandı. “Balıkçılığı yaygın bir halde sürdüren kardeşlerimize başarılar arzuluyorum. Ve ‘Vira Bismillah’ deyip inşallah yeni sezonu başlatalım” diye konuştu.

Yasağın kalkmasıyla balıkçılar denize açıldı. İlk ağlar denize atıldı. Balıkçılar ümitli, bu sezonun verimli geçeceğini düşünüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu