Tüm Yazılar

Çocuklar Anzele Parkı’ndaki havuzda serinledi

Diyarbakır’da sıcak havalar tesirini sürdürmeye devam ediyor. Sıcak havalardan bunalan çocuklar Anzele Parkı’na koştu. Parktaki kaynak suyuna giren çocuklar, güneşin ve yüzmenin tadını çıkardı. Çekince tabelasına karşın yüksek yerlerden suya atlayan çocuklar serinlerken, aileleri ise gölgelik alanda suyun tadını çıkaran çocuklarını izledi.

Yüzmenin tadını çıkaran 14 yaşındaki Muhammed Kaya, havanın sıcak bulunduğunu, Diyarbakır’ın en güzel yerlerine gelmiş olarak serinlediğini ve yüzdüğünü aktararak yasaklara karşın girdiklerini kaydetti.

Hanifi Akın ise, ‘Diyarbakır’da plaj yok’ diyenlere Anzele’yi örnek göstererek oldukca güzel bulunduğunu, suya girdiklerinde kendilerine geldikleri belirtti.

Ailelerden Bilal Sakallı, evlatların eğlenmeleri için geldiklerini aktardı. Sakallı, “Buraya evlatların eğlenmesi için geldik. İmkanlarımız olmadığı için ve bu suyun şifalı olduğuna inandığımız için buraya geliyoruz. Çocuklarımız burada rahat bir halde eğleniyorlar, ikimiz de bakıp onları izleyerek mutlu oluyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu