Tüm Yazılar

Batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi arama emek harcaması sürüyor

Elazığ‘da Keban Baraj Gölü’nde batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi arama emekleri 4’üncü gününde devam ediyor.

Baraj gölünün Fatmalı köyü mevkisinde 9 Eylül’de batan balıkçı teknesindeki Yaşar Zariç’in (56) bulunması için başlatılan ve dün havanın kararması sebebiyle ara verilen emekler sabah tekrardan başladı.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, merkeze bağlı Fatmalı köyünde etkinlik gösteren balık işletmesine ilişik teknenin, balık çiftliğinde emek verme yapıldığı esnada su alarak batmış olduğu, teknede bulunan Arif Hususi’in yaralı olarak kurtarıldığı, Yaşar Zariç’in ise kaybolduğu açıklandı.

İhbar üstüne Keban İlçe Jandarma Komutanlığının bot timi, İl Güvenlik Müdürlüğü Su Altı Arama timleri ile AFAD dalgıç ekiplerinin sevk edilmesiyle arama çalışmalarının başlatılmış olduğu anlatılan açıklamada, ilave olarak Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma ve Diyarbakır Jandarma Sualtı Arama Kurtarma timlerinin de bölgeye intikal etmiş olduğu, 25 kişilik dalgıç ekibin, 4 bot ve 2 tekne ile Yaşar Zariç’in bulunması için emek verme yürüttüğü kaydedildi.

Yaşar Zariç ve Arif Hususi’in (26) içinde bulunmuş olduğu balıkçı teknesi, 9 Eylül’de Keban Baraj Gölü’nde eski feribot iskelesi civarlarında batmıştı. Hususi, yüzerek bir alabalık tesisinin kafesine çıkıp kurtulmuş, Zariç’in bulunması için arama emek harcaması başlatılmıştı.

Çalışmalarda batan teknenin, suyun 51 metre derinliğinde olduğu tespit edilmişti.

9 Eylül Elazığ Keban Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu