Tüm Yazılar

Bakan Kasapoğlu: 30 Ağustos ile bir memleket küllerinden dünyaya gelmiştir

İşte Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Ne mutlu bizlere ki kutlamaya doyamadığımız bayramlarımız var. Bilhassa bugün sözlerimin başlangıcında üzülerek ifade edeceğim her daim bu faaliyetlerde yanımızda olan amcamızı kaybettik. Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu olan Turgut amcamızı yaşamını yitirdi. Onu özleyeceğiz. Rabbim makamını aden eylesin.

Kıymetli gençler Anadolu’ya geldiğimiz günden itibaren bu kutlu coğrafyada şehitlerimiz gazilerimiz oldu. Bir taraftan yeni uygarlığı inşa ederken gün oldu Moğol zulmüyle uğraştık. Vatan uğruna, inanç, bağımsızlık uğruna geri adım atmadık. Millet olarak hiçbir vakit duruşumuzdan ödün vermedik. Tıpkı bugün olduğu benzer biçimde. İçeride ve dışarıda maruz kaldığımız badireye karşın kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir devletiz. İşte bu bilinç bu duyarlılık bizi Anadolu’nun yollarına düşürdü.

Bu anlayış 30 Ağustos 1922’de yeni bir zaferi kazandırdı. 30 Ağustos’ta kazanılan bir tek bir harp değildir. 30 Ağustos ile bir memleket küllerinden dünyaya gelmiştir.

Memleket sevgisinin adanmışlıktan, alın terinden geçtiğine inanıyoruz.

Sizler bu kutlu yürüyüşte yol arkadaşlarımızsınız.

Biz gençlerimizle beraber daha oldukca emek vererek Türkiye Cumhuriyeti 100. senesinde iyi mi güçlüyse, bundan sonrasında cumhuriyeti güçlendirerek ilelebet payidar kalacağız.

Biz gençlerimize en kuvvetli şekilde güvenmekten geri durmadık.

Gençlerimizin ecdadına olan vefası bu kuvvetli geleceğin de en mühim sembollerinden biri. Gençlerimizle beraber gençlerimizin bizlere gereksinim olduğu her alanda onların yanında olmaya devam edeceğiz. Çıtamızı yükseltmeye devam edeceğiz.

Bodrum'da zeybekli 30 Ağustos kutlaması

Bodrum’da zeybekli 30 Ağustos kutlaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu