Tüm Yazılar

Ataşehir’de çöp kamyonu dehşeti

Vaka, geçen pazar günü saat 22.45 sıralarında Yenisahra Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya gore, yanında bir arkadaşıyla motosiklet kullanan Samet Ayvalı, üstlerine doğru hızla gelen Kadıköy Belediyesi’ne ilişik çöp kamyonunu şoförüne yavaşlaması uyarısında bulunmuş oldu. Uyarıyı dikkate almayan çöp kamyonu şoförü, motosiklete çarptı. Samet Ayvalı ve tarafındaki şahıs motosikletle beraber yere savruldu. İkili yerdeki motosikletten kendilerini kurtarıp ayağa kalktı. Çöp kamyonu şoförü yerdeki motosikletin üstünden geçip, yoluna devam etti. Ayvalı ayağından yaralanırken motosikleti ezildi. Polis merkezine giden Ayvalı, kendisine çarparak yaralanmasına sebep olan şoförden suç duyurusunda bulundu.

Kazayla ilgili konuşan esnaf İsmet Sarı, “Burada Kadıköy ve Ataşehir belediyelerine ilişik çöp kamyonlarının toplandığı tesis var. Daha ilkin şikayetçi olduk. Çöp kamyonları oldukça süratli geliyorlar. Dönülmez yollardan dönüyorlar. Kurallara uymuyorlar. Kendileri ‘biz belediyeyiz istediğimizi yaparız’ diye düşünüyorlar. Bu sefer olan motorcuya, kuryeye oluyor. Bizim kendi kuryemize de çarptılar. İki, üç gün ilkin yan komşu esnafımıza çarptılar. ‘Dur’ demesine karşın çarptılar ve devam ettiler. Ezdi geçti motoru. Bazı trafik polisleri belediyeye ilişik diye onlara hoşgörü tanıyorlar, ceza kesmiyorlar. Başka şirket olsa ceza yağdırırlardı. Belediyeye ilişik diye hepimiz bir adım geride duruyor. Olan bizim insanımıza oluyor. Kimi zaman kurallara uymadıklarını kendileri de söylüyorlar. Vatandaşlar yolun karşısına geçerken korna çalıyorlar. Ayıptır” dedi.

KAZA NI KAMERADA

Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, motosiklet sürücüsünün yolda hızla gelen çöp kamyonunu görünce elini kaldırdığı, birazcık yavaşlayan kamyonun motosiklete çarptığı, motosikletin üstündeki iki kişiyle yere düşmüş olduğu ve ikilinin ayağa kalmasından sonrasında kamyonun motosikletin üstünden geçip gittiği yer ediniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu