Tüm Yazılar

Apartman görevlilerine prim desteği

Apartman görevlileri, bakıcılar ve eve gelen gündelikçiler de asgari ücret prim desteğinden faydalanabilecek. Temmuz ile aralık ayları içinde gün başına 3 lira 33 kuruş çarpımı sonucu bulunacak meblağ, işverenlerin kuruma ödeyecekleri sigorta primlerinden mahsup edilecek.

Bu meblağ işsizlik sigortası fonundan karşılanacak. SGK’nın genelgesine bakılırsa, 1 Ocak 2022 tarihinden ilkin, temizlik ve bakım benzer biçimde ev hizmetlerinde ay içinde 10 gün ve üstünde sigortalı çalıştıran işverenler ile konut kapıcısı çalıştıran işverenler, asgari ücret prim desteğinden faydalanacak. Prime esas günlük kazanç tutarının 179 lira ve altında olması koşuluyla destekten yararlandırılacak.

Ay içinde 10 gün bakıcı, temizlikçi ve kapıcı çalıştıranlar, sigorta beyannamesi vermeyeceği için bu kapsamda değerlendirilmeyecek. Sigorta primlerinin işveren tarafınca karşılandığı teşvikler kapsamında, işverenlerin ödeyeceği sigorta primlerinin işsizlik sigortası fonunca karşılanacak tutardan azca olması kaydıyla, yalnız işverenin ödeyeceği meblağ kadar asgari ücret desteğinden yararlanılabilecek.

Kırmızı bültenle aranıyordu: Sırp suç örgütü lideri İstanbul'da öldürüldü!

Kırmızı bültenle aranıyordu: Sırp suç örgütü lideri İstanbul’da öldürüldü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu