Tüm Yazılar

Akıncı İHA’da teslimatlar sürüyor

3 ADET AKINCI, HAVA KUVVETLERİ’NE TESLİM EDİLDİ

Müdafa Sanayii Başkanlığında yürütülen Akıncı İHA projesinde bir aşama daha geçildi. 3 tane Akıncı taarruzi insansız hava aracı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

İSMAİL DEMİR: SEMALARIMIZDA HÜR VE ÖZGÜR

Açıklamayı toplumsal medya hesabından icra eden Müdafa Sanayii Başkanı İsmail Demir, Akıncı görüntülerine “İstiklal ve istikbalimiz için semalarımızda hür ve özgür” notunu ekledi. Demir’in paylaşımında bir araya getirilen 7 Akıncı’nın görüntüleri de yer aldı.

24 SAAT HAVADA KALIP, 1.5 TON YÜK TAŞIYABİLİYOR

20 metrelik kanat açıklığına haiz Akıncı TİHA, 24 saat havada kalabiliyor. Haiz olduğu radarlar ve üstün teknolojisinin yanı sıra 1.5 ton yararlı yük, şu demek oluyor ki değişik türde oldukca sayıda cephane taşıyabiliyor. Çift motorlu Akıncı, bin 500 beygir motor gücüne de haiz.

TERÖRLE MÜCADELEDE VE “MAVİ VATAN”DA GÖREV YAPACAK

Baykar tarafınca ulusal ve örneksiz olarak geliştirilen Bayraktar Akıncı’nın sistemlerinin daha iyi versiyonları için geliştirme emekleri da bir taraftan devam ediyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilen Akıncı taarruzi insansız hava araçları, hem mavi vatanda hem de Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terörle savaşım operasyonlarında vazife alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu