Tüm Yazılar

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından küçüklere eğitim paketi

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık olarak evlatları kırtasiye ve kitap yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya nazaran, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki gereksinim sahibi ailelerin ilköğretim ve ortaokula devam eden evlatları için “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gereksinim sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, kalem şeklinde malzemelerin yanı sıra Bakanlık tarafınca web sitesinden duyuru edilen Çocuk Dostu Kitap Sıralaması’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, küçüklere yazdığı mektup da içeriyor.

Bakan Derya Yanık, mevzuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Fiil Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için koruyucu ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Pozitif yönde geri bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Yanık, çocuk koruma mobil ekipleri vesilesiyle kırsal bölgelerdeki evlatların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik emek harcamalar yürütüldüğünü söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki evlatların psikososyal ve bilimsel niteliği olan gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden de destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Kitap Sıralaması’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarı göstermiş bir eğitim öğretim yılı arzuluyorum.”

Derya Yanık Çocuk Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu