Tüm Yazılar

Adnan Oktar tekrardan hakim karşısında

215 şahıs yargılandı. Aralarında Adnan Oktar’ın da bulunmuş olduğu, 14 sanığa ayrı ayrı 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 11 Ocak 2021 tarihinde verilen yargı, bölge adalet sarayı mahkemesi tarafınca usulden bozuldu.

İstinaf, mahalli mahkemenin açılmamış davalar hakkında yargı kurduğunu ve bu hükmün de hukuka aykırılık hallerinden bulunduğunu belirtti. Tekrardan yargılama, Silivri’deki Marmara Ceza İnfaz Kurumları karşısında bulunan duruşma salonlarında yapılmış oldu.

Adnan Oktar’ın da aralarında bulunmuş olduğu tutuklu ve tutuksuz sanıklar duruşma salonundaki yerlerini alırken, seyirciler de salonu doldurdu. Müştekiler ise duruşmaya katılmadı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, sanıkların bozmaya karşı beyanlarını almak suretiyle 72 tutuklu 215 sanıklı davayı başlattı.

İlk beyanda bulunan şahıs Adnan Oktar oldu. Oktar ifadesinde “İstinaf sonucu derin devletin oyununu, kirli suratlarına çarptı. Korkmayan yiğit hakimlere teşekkür ediyorum” dedi. Oktar ifadesinin devamında ise “derin devlet” diye tabir etmiş olduğu kişiler için “Rezil rüsva oldular” dedi.

Duruşma, öteki sanıkların ifadeleriyle devam etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu