Tüm Yazılar

6 Eylül 2022 Elazığ hava durumu iyi mi? Meteoroloji Elazığ bugün ve yarın kaç aşama? Hafta sonu hava iyi mi olacak?

Elazığ bugün hava iyi mi, sorusunun yanıtı dört gözle beklenen mevzular içinde içeriyor. Mevsim koşullarına bakılırsa düzenlerini kuran vatandaşlar, günlük planlarını hava durumunu göz önünde bulundurarak şekillendiriyor. Peki, MGM Meteoroloji 6 Eylül 2022 Salı Elazığ hava durumu iyi mi, yağış var mı? Bugün hava iyi mi? Hafta sonu hava iyi mi olacak? İşte, hava durumu hakkında merak edilenler…

6 EYLÜL 2022 SALI ELAZIĞ HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahminlerini yayınlayarak vatandaşlara mühim detayları paylaşıyor. Yağmur, kar ve öteki yağış durumlarını detaylı grafiklerle açıklayan MGM, bugünün hava durumunu paylaşıyor. Bugün hava 29 aşama olarak açıklandı. Hava bugün Güneşli

Bugün en yüksek sıcaklığın 29 aşama olacağının altı çizilirken, en düşük sıcaklığın ise 13 aşama olacağı açıklandı.

Elazığ

Güneşli

Hissedilen25°

Çiy Noktası

Rutubet Oranı

Tazyik0 mb

Çarşamba27°
Perşembe27°
Cuma29°
Cumartesi31°

Vatandaşlar hava durumu detayları ile hayatlarını düzenlemiş olduğu benzer biçimde bununla beraber ilgili iş kolları ve ziraat sektörü de iklim koşullarına bakılırsa planlarını güncelliyor.

HAFTA SONU HAVA DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAKKINDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için hava durumu tahminleri ve ikazları meydana getiren bir devlet kuruluşudur. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlıdır.

Türkiye’deki ilk meteoroloji kuruluşu, 12 Kasım 1925’te Etlik’te kurulan Rasâdât-ı Cevviye Müessesesi’dir. İlerleyen dönemlerde meteorolojik hizmetlerin tek elden ve tertipli bir halde yürütülmesi istenmiş ve 10 Şubat 1937’de 3127 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı olarak Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, o zamanki adıyla Meteoroloji Umum Müdürlüğü kurulmuştur. 15 Mayıs 1957’de 6967 sayılı kanunla kurum Ziraat Bakanlığı’na bağlanmıştır. 8 Ocak 1986’da da 3524 sayılı kanunla bugünkü adını almıştır. 11 Ekim 2021 tarihinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlanmıştır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elazığ Eylül Gündem Yaşam Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu