Tüm Yazılar

5 Eylül 2022 Yozgat hava durumu iyi mi? Meteoroloji Yozgat bugün ve yarın kaç aşama? Hafta sonu hava iyi mi olacak?

Yozgat bugün hava iyi mi, sorusunun yanıtı dört gözle beklenen mevzular içinde yer ediniyor. Mevsim koşullarına bakılırsa düzenlerini kuran vatandaşlar, günlük planlarını hava durumunu göz önünde bulundurarak şekillendiriyor. Peki, MGM Meteoroloji 5 Eylül 2022 Pazartesi Yozgat hava durumu iyi mi, yağış var mı? Bugün hava iyi mi? Hafta sonu hava iyi mi olacak? İşte, hava durumu hakkında merak edilenler…

5 EYLÜL 2022 PAZARTESİ YOZGAT HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahminlerini yayınlayarak vatandaşlara mühim detayları paylaşıyor. Yağmur, kar ve öteki yağış durumlarını detaylı grafiklerle açıklayan MGM, bugünün hava durumunu paylaşıyor. Bugün hava 24 aşama olarak açıklandı. Hava bugün Bulutlu

Bugün en yüksek sıcaklığın 24 aşama olacağının altı çizilirken, en düşük sıcaklığın ise 11 aşama olacağı açıklandı.

Yozgat

Bulutlu

Hissedilen21°

Çiy Noktası

Rutubet Oranı

Tazyik0 mb

Salı20°
Çarşamba20°
Perşembe22°
Cuma26°

Vatandaşlar hava durumu detayları ile hayatlarını düzenlemiş olduğu şeklinde hem de ilgili iş kolları ve ziraat sektörü de iklim koşullarına bakılırsa planlarını güncelliyor.

HAFTA SONU HAVA DURUMUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAKKINDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye için hava durumu tahminleri ve ikazları meydana getiren bir devlet kuruluşudur. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlıdır.

Türkiye’deki ilk meteoroloji kuruluşu, 12 Kasım 1925’te Etlik’te kurulan Rasâdât-ı Cevviye Müessesesi’dir. İlerleyen dönemlerde meteorolojik hizmetlerin tek elden ve tertipli bir halde yürütülmesi istenmiş ve 10 Şubat 1937’de 3127 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı olarak Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, o zamanki adıyla Meteoroloji Umum Müdürlüğü kurulmuştur. 15 Mayıs 1957’de 6967 sayılı kanunla müessese Ziraat Bakanlığı’na bağlanmıştır. 8 Ocak 1986’da da 3524 sayılı kanunla bugünkü adını almıştır. 11 Ekim 2021 tarihinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlanmıştır.

Gündem Yaşam Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu