Tüm Yazılar

250 bin konut 100 bin altyapılı arsa olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan turu sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan’a altılı masadaki HDP’ye bakanlık polemiği soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu şekilde çürük tahtalara basmam. Nereye gideceği belli olmayan bu yapıdan hiçbir şey çıkmaz” dedi.

Altılı masanın talibi tartışmaları için de “YSK’nın açıklamayı yapmış olduğu ana kadar bir karar alamayacaklar diye düşünüyorum” vurgusu yapmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK çıkışını da yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal’e sormak lazım ‘Sen bu yetkiyi nereden alıyorsun?’ bir kez bu şekilde bir yetki yok. Bunlara kalsa ne yapacaklar. ‘Abdullah Öcalan’ı da bir KHK kararıyla bırakacağım’ derler. Demirtaş için de derler. Biz bu ülkede politika yaptığımız sürece kolay değil bu işler.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sorular üstüne dar gelirliye konut projesine ilişkin detaylar da paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Proje 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında yurttaş ‘Ben kendim yapacağım’ diyorsa, onlara da ‘Buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin’ diyoruz. Ek olarak 10 bin endüstri sitesiyle vatandaşımıza kendi işini kurma imkanı da sağlanacak. Yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyeceklerdir.” sözlerini kullandı.

Türkiye’deki başta Suriyeliler olmak suretiyle Türkiye’de bulunan yabancılar üstünden yürüyen tartışmaları da değerlendirdi. “Biz muhalefetle aynı noktada değiliz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şunu oldukca açık net söylemem gerekir; birinci derecede Suriye, ikinci derecede Afganistan hatta Irak, buralardan gelenlere karşı biz ana muhalefetin durduğu yerde değiliz. Biz bu kardeşlerimize sonuna kadar haiz çıkacağız. Bu insanoğlu bir savaştan kaçıyorlar. Briket evleri hazırladık, hazırlıyoruz ve onlar da şimdi yavaş yavaş oraya dönmeye başladılar ve oraya yerleşiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, DEAŞ’ın üst düzey yöneticisinin yakalanması ile ilgili de “Bu devrin en mühim operasyonlarından bir tanesi gerçekleşmiş oldu.” dedi ve AK Partinin seçim hazırlıklarıyla ilgili “Şu anda mevzuyla ilgili takımlar çalışıyor. Bu emekleri belli bir noktaya getirdikten sonrasında kampanyanın ana başlıklarını o vakit açıklayacağız” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı önümüzdeki dönemde toplumsal medya düzenlemesinin meclis açıldığında gündeme geleceğine de dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yakalanan DEAŞ'lı hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yakalanan DEAŞ’lı hakkında açıklama

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu