Tüm Yazılar

12 saat arayla aynı yerde 2 kaza oldu

  Aynı noktada olan iki kaza geçtiğimiz cuma günü Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi Ata Caddesi ile Kamil Caddesi kesişiminde yaşandı. Edinilen bilgiye gore öğlen saatlerinde bir taksi seyir halindeyken önüne çıkan bir motosiklete çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklet üstündeki iki şahıs takla atarak yaralandı. Kazanın bulunduğunu gören vatandaşlar durumu polis ve sıhhat ekiplerine haber verdi. İhbar üstüne vaka yerine gelen sıhhat ekipleri, yaralılara müdahale ederek hastaneye kaldırdı.

  Aynı yerde gece saatlerinde de kaza oldu

  Gece saatlerinde aynı noktada bir kaza daha oldu. Bir başka otomobil seyir halindeyken önüne çıkan motosiklete çarptı. Motosiklette bulunan iki şahıs takla atarak yere düştü. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, kaza anları güvenlik kamerasına yansıdı.

  “Aynı yerde, aynı şekilde oluyor kazalar”

  İlk kazanın bulunduğunu gören esnaf Istek Alim, “İki cadde üstü olduğundan insanoğlu dikkat etmiyor, motorlar oldukca dikkatsiz. Benim gördüğüm anda çocuklar havada uçuyordu. Birini öldü sandık, oldukca durumu ağırdı, şu an yaşıyormuş. Çocuğun yakız zamanda nikahı olacakmış. Durumu kötüydü oldukca kan yitirdi. Aynı gece 1’de yine bir kaza oldu burada. Aynı yerde, aynı şekilde oluyor kazalar. Burada devamlı kazalar oluyor. Buraya bir tedbir alınması gerekiyor” dedi.

  “Bir çözümün getirilmesini istiyoruz”

  Yaşanmış olan kazalardan dolayı şikâyetçi olan cadde esnafı Serdar Yıldırım, “Burada sürekli kaza oluyor. Caddede ışık, duba yok. Ben karşıda esnafım. Kaza burada gözümüzün önünde oldu. Taksi geldi, küçüklere vurdu. İki tane kardeşimiz vardı. Gece yarısı yine bir kaza daha oldu. İki tane çocuk vardı. Ambulans alıp hastaneye götürdü. Kafaları yarık bir durumdaydı. Burada bir tedbir olmuş olsa kardeşlerimiz o duruma gelmeyecekti” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu